Skip to main content

Σκοπευτικοί αγώνες αεροβόλων όπλων Α κατηγορίας- επιτυχίες ΓΣ Κηφισιάς

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθηκαν οι σκοπευτικοί αγώνες αεροβόλων όπλων Α κατηγορίας , που οργάνωσε το σκοπευτικό τμήμα του Γυμναστικού Συλλόγου Κηφισιάς , στο σκοπευτήριο του Βύρωνα , την 22και 23 Φεβρουαρίου 2020.Η συμμετοχή σκοπευτριών και σκοπευτών ήταν εντυπωσιακή. Συμμετείχαν 150 σκοπεύτριες και σκοπευτές από Δεκαοκτώ αθλητικά σωματεία .Την πρώτη ημέρα των αγώνων, διεξήχθη για πρώτη φορά και θα διεξάγεται στο εξής , ο προσφάτως καθιερωθείς αγώνας αεροβόλου πιστολίου Παίδων Β . Τους αγώνες παρακολούθησαν ο Πρόεδρος της Σκοπευτικής Ομοσπονδίας Ελλάδος κ Θανάσης ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΊΟΥ Ο πρόεδρος του σταθερού στόχου κ Αλέκος ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ και η Περιφερειακή Σύμβουλος επί θεμάτων Αθλητισμού κ Μαργαρίτα ΒΑΡΣΟΥ . Πριν την έναρξη των αγώνων της δεύτερης μέρας κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αειμνήστου πρωταθλητού και προπονητού της Εθνικής ομάδας και των περισσοτέρων σκοπευτριών και σκοπευτών Βαγγέλη ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ .
Θέλουμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προ τις δύο άξιες υπαλλήλους της ΣΚ.Ο.Ε την κ Ελευθερία ΧΡΙΣΤΑΚΗ και την κ Ασημίνα ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ για την συμβολή τους στην τόσο επιτυχημένη διεξαγωγή των αγώνων μας. Ο σύλλογός μας κατέκτησε Έξη μετάλλια . Στο αεροβόλο τυφέκιο Γυναικών το κύπελλο και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η πρωταθλήτριά μας Νίκη ΒΑΡΣΟΥ .Στο ίδιο αγώνισμα το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Στέλλα ΧΙΩΤΑΚΗ. Στο αεροβόλο τυφέκιο Εφήβων το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Ιωάννης ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ .Στο αεροβόλο τυφέκιο Νεανίδων το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Έλενα Λυμπέρη. Στο νέο αγώνισμα του αεροβόλου πιστολίου Παίδων Β στα κορίτσια το κύπελλο και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε το νέο μας αστέρι στη σκοποβολή Νίκη ΣΤΑΘΑΚΗ . Στο αεροβόλο τυφέκιο Παίδων Α στα αγόρια το κύπελλο και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε το επίσης νέο αστέρι μας Αλέξανδρος -Ραφαήλ ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ