Δεν πρόλαβε να στεγνώσει το μελάνι στις σελίδες των παγκόσμιων ρεκόρ και ο αθλητής Στίβου του Συλλόγου Εμμανουήλ Καραλής συνέτριψε εκ νέου χθές 05.03.2016 το δικό του ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ ΠΑΙΔΩΝ  στο ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ με επίδοση 5.54μ, στο διεθνές meeting του Γιάμπλονετς στην Τσεχία.

Η οικογένεια του Γ.Σ.Κηφισιάς εκφράζει τα θερμότατα συγχαρητήριά της στον αθλητή και στον προπονητή μας Βασίλη Μεγαλοοικονόμου για τη λαμπρή επιτυχία τους, και εύχεται τα καλύτερα για τη συνέχεια, που διαγράφεται λαμπρή.

Δείτε περισσότερα στα παρακάτω link:

Καραλής Παγκόσμιο, Video του άλματος

Καραλής 5,54μ., Sport24

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ…ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΣ

Εφτά μετάλλια κατέκτησε ο Γυμναστικός Σύλλογος Κηφισιάς ,στους πανελλήνιους αγώνες αεροβόλων όπλων 2016 που διεξήχθησαν το Σάββατο και Κυριακή 9 και 10 /4/2016 στο σκοπευτήριο του Βύρωνα. Ο Σύλλογός μας είχε είκοσι επτά συμμετοχές . Οι νίκες που κατέκτησαν οι σκοπευτές και σκοπεύτριες του Συλλόγου είναι οι εξής. Στο αεροβόλο τυφέκιο γυναικών η Νίκη ΒΑΡΣΟΥ κατέκτησε την Τρίτη πανελλήνια θέση και με τις Φανή Βασιλική ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ και Σοφία ΒΑΡΣΟΥ κατέκτησαν την Δεύτερη Πανελλήνια Ομαδική θέση. Στο αεροβόλο πιστόλι Εφήβων Ο Κωνσταντίνος ΜΟΥΣΤΟΣ κατέκτησε την Δεύτερη θέση με διαφορά 2 δεκάτων από τον πρώτο . Στο αεροβόλο τυφέκιο Εφήβων ο Μιχάλης Δράκος κατέκτησε ,για Τρίτη συνεχόμενη χρονιά , την Πρώτη πανελλήνια νίκη και με τους Κώστα ΜΟΥΣΤΟ και ΣΚΟΥΡΗ Βασίλη κατέλαβαν την Πέμπτη ομαδική θέση . Στο αεροβόλο τυφέκιο Παίδων Α οι ΔΡΑΚΟΥ Αλεξάνδρα, ΚΑΒΑΔΙΑ Χρήστο και ΜΙΣΑΗΛΙΔΗ Αθηνά κατέκτησαν την Τρίτη ομαδική νίκη ενώ στους Παίδες Β οι ΚΑΛΑΤΖΗΣ Ιωάννης, ΜΑΛΛΙΣΙΟΒΑΣ Βασίλης και ΚΑΛΙΑΝΙΩΤΗΣ Αντώνης Κατέλαβαν την Πέμπτη θέση. Η μεγάλη έκπληξη των αγώνων ήταν η κατάκτηση της Πρώτης πανελλήνιας θέσης στο αεροβόλο πιστόλι Ανδρών με τους ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗ Γεώργιο, ΓΚΜΑΧ Μάρκο και ΚΑΛΟΠΗΤΑ Παναγιώτη .Στο ίδιο αγώνισμα ο ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ κατέλαβε την Δεύτερη πανελλήνια θέση. Η νίκη αυτή προξένησε τα ευμενή σχόλια όλων των αθλητών και παραγόντων .
Στα πλαίσια της απονομής των επάθλων η Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος βράβευσε , με βαρύτιμες πλακέτες , τον σκοπευτή του Συλλόγου μας ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗ Γεώργιο για την κατάκτηση του Χάλκινου μεταλλίου στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες την 8/3/2015 στο αεροβόλο τυφέκιο Εφήβων και για το Πανελλήνιο ρεκόρ που έκανε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στην Ατλάντα των Η.Π.Α. στο πιστόλι 50 μέτρων. Το ρεκόρ αυτό κατερρίφθη μετά από τριάντα τρία χρόνια . Σε όλους τους σκοπευτές και σκοπεύτριες του Συλλόγου μας και στην προπονήτριά τους κ. Ναυσικά Γαρίνη αξίζουν θερμά συγχαρητήρια. Ο Σύλλογος εκφράζει τις ευχαριστίες του προς τους γονείς των αθλητών που συμπαραστάθηκαν στα παιδιά τους και στο Σύλλογο μας και τις δύο μέρες των αγώνων.SKOPOVOLI_AGONES_VIRONAS_140416_1 SKOPOVOLI_AGONES_VIRONAS_140416_2 SKOPOVOLI_AGONES_VIRONAS_140416_3 SKOPOVOLI_AGONES_VIRONAS_140416_4 SKOPOVOLI_AGONES_VIRONAS_140416_5