Για την νεολαία και τον αθλητισμό
  
Σας ενδιαφέρει

ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ
Ο Σύλλογός μας διαθέτει τμήματα υποδομής Στίβου, Μπάσκετ, Σκοποβολής, Τένις και Κολύμβησης.
Πληροφορίες στα γραφεία του συλλόγου στο Ζηρίνειο και στο τηλ. 2108018460

Καθημερινά ώρες 17:00 - 20:00
Σάββατο ώρες 10:00 - 13:00

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
December 2017
M T W T F S S
« Nov    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ειδήσεις

1 2 3 9

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε-Ν 8-9/7/2017 ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Θριαμβευτική εμφάνιση των αθλητών και αθλητριών μας και ΠΡΩΤΗ θέση στην Ελλάδα τόσο για τις ΝΕΑΝΙΔΕΣ όσο και για τους ΕΦΗΒΟΥΣ

 ΜΕΤΑΛΛΙΑ

 Χρυσά

Καραγιάννη Αναίς 1η 100μ Ε 13,94
Κιάφα Άννα 1η 400μ Ε 60.60
Μάρκου Χριστιάνα 1η Μήκος 5.97
Καραλής Εμμανουήλ 1ος Επί κοντώ 5.30
(Καραγιάννη Ε,Λάμπρου Μπάκλη,Κιάφα) 1η 4χ400 3.56.33

Αργυρά

Ρέτζιου Αθηνά 2η Υψος 1.80
(Κοσμίδης,Συγγελάκης Λυκούρης,Καρούσος) 2οι 4χ100 47.82

Χάλκινα

(Σπίνου,Σαρακινού, Καραγιάννη Αν.Παναγιωτοπούλου Κ) 3η 4χ100 49.19

Τα πλήρη αποτελέσματα

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Καραγιάννη Αναίς 1η 100μ Ε 13,94 13
Κιάφα Άννα 1η 400μ Ε 60.60 13
Μάρκου Χριστιάνα 1η Μήκος 5.97 13
Ρέτζιου Αθηνά 2η Υψος 1.80 11
Παναγιωτοπούλουν Νεφ. 4η Τριπλούν 11.95 9
Χατζηπαυλή Δήμητρα Τριπλούν 11.95 8
9η Μήκος 5.53 4
Στεργίου Γεωργία 9η 3.000μ 11.14.05 4
Σαρακινού Ιωάννα 14η 100μ 13.94 1
Μπάκλη Νεφέλη 14η 200μ 26.27 1
(Καραγιάννη Ε, Λάμπρου Μπάκλη, Κιάφα) 1η 4χ400 3.56.33 26
(Σπίνου, Σαρακινού, Καραγιάννη Αν., Παναγιωτοπούλου Κ) 3η 4χ100 49.19 20
  123
ΕΦΗΒΟΙ  
Καραλής Εμμανουήλ 1ος Επί κοντώ 5.30 13
Καρούσος Θάνος 4ος 200μ 22.40 9
Αυθίνος Δημήτρης 4ος Τριπλούν 14.76 9
Κυριαζής Ιωάννης 6ος Επί κοντώ 4.50 7
Συρίγος Παναγιώτης 6ος Μήκος 6.78 7
Μητακίδης Ανδρέας 8ος Επί κοντώ 4.20 5
Νέλι Αλέξανδρος 9ος Τριπλούν 13.77 4
Χαφής Νικόλαος 9ος 400μ 51.26 4
Μακρυδάκης Κων/νος 10ος Μήκος 6.45 3
Γρηγορόπουλος Κων/νος 10ος Τριπλούν 13.74 3
Συγγελάκης Μανώλης 12ος 100μ 11.61 1
(Κοσμίδης, Συγγελάκης Λυκούρης, Καρούσος) 2οι 4χ100 47.82 22
(Λυκούρης, Κοσμίδης, Σεβαστάκης, Χαφής) 7οι 4χ400 3.26.71 12
99
   
Συνολική βαθμολογία:                                 123+99= 222

Ακολουθούν φωτογραφικά στιγμιότυπα

PAN-E-N-8-9.7.17_18 PAN-E-N-8-9.7.17_17 PAN-E-N-8-9.7.17_16
PAN-E-N-8-9.7.17_15 PAN-E-N-8-9.7.17_14 PAN-E-N-8-9.7.17_13
PAN-E-N-8-9.7.17_12 PAN-E-N-8-9.7.17_11 PAN-E-N-8-9.7.17_10
PAN-E-N-8-9.7.17_9 PAN-E-N-8-9.7.17_8 PAN-E-N-8-9.7.17_7
PAN-E-N-8-9.7.17_6 PAN-E-N-8-9.7.17_4 PAN-E-N-8-9.7.17_3
PAN-E-N-8-9.7.17_2 PAN-E-N-8-9.7.17_1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 24-25/6/2017 ΤΡΙΚΑΛΑ

Με μετάλλια και σημαντικές διακρίσεις επέστρεψαν οι νεαροί μας αθλητές από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων.

 

Αυθίνος  Δημήτρης                                         2ος           Τριπλούν            14.16

Χατζηπαυλή Δήμητρα                                   2η            Τριπλούν             12.07

6η            Μήκος                  5.72

Σαρακινού Ιωάννα                                         3η            100μ Εμπ.            14.67

Συγγελάκης Μάνος                                        7ος           100μ                      11.40

 

(Ντούσκα Μ.,Σαρακινού

Μπάκλη,Παναγιωτοπούλου Κ.)                                6η            4χ100                     50.44

 

(Κορωναίος,Ντινόπουλος

Λυκούρης,Συγγελάκης)                                                8η            4χ100                     44.35

 

28.6_TRIKALA_SARAKINOU 28.6_TRIKALA_PAIDES.KORASIDES 28.6_TRIKALA_CHATZIPAVLI 28.6_TRIKALA_AYTHINOS

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν  οι αθλήτριες και οι αθλητές μας στους πανελλήνιους αγώνες Ανδρών- Γυναικών που διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο 17-18/6/2017, στην Πάτρα.

Ιδιαίτερα επιβλητική ήταν η παρουσία της ομάδας των Γυναικών με αποτέλεσμα την κατάκτηση της Πρώτης θέσης στην Ελλάδα στην κατηγορία των Γυναικών, για πρώτη φορά στην πλούσια αγωνιστική δραστηριότητα του συλλόγου μας.

Οι σημαντικότερες διακρίσεις ήταν:

Πεσιρίδου Ελισάβετ                       1η           στα 100μ με Εμπόδια

Γιαννοπούλου Κων/να                  1η                  στα 800μ

Γκούσιν Τατιάνα                              1η              Ύψος

Τσούγιας Δήμος                               3ος                στα 110μ με Εμόδια

Καραλής Εμμανουήλ                     3ος           στο Επί Κοντώ

Καραγιάννη Αναίς                          3η            στα 100μ με Εμπόδια

(Πεσιρίδου,Παπαχρήστου,

Τσιουτσιουμάνου,Σπίνου)           2η            στα 4χ100

(Γιαννοπούλου, Δαμουρά,

Παπαχρήστου,Κιάφα)                   3η            στα 4χ400

 

Θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες, στους αθλητές και στους εξαίρετους προπονητές μας, που διατήρησαν ψηλά τον σύλλογό μας, για άλλη μια χρονιά.

20.6.17_patra_3 20.6.17_patra_2 20.6.17_patra_120.6.17_PATRA_TSOUGIAS 20.6.17_PATRA_SKYTALODROMIA 20.6.17_PATRA_SKYTALODROMIA.1 20.6.17_PATRA_RETZIOU 20.6.17_PATRA_PESIRIDOU 20.6.17_PATRA_PAPACHRISTOU 20.6.17_PATRA_PANAGIOTOPOULOU 20.6.17_PATRA_PANAGIOTOPOULOU.1 20.6.17_PATRA_NTOUNI 20.6.17_PATRA_MARKOU 20.6.17_PATRA_MANOUSOU 20.6.17_PATRA_LOGOTHETIS 20.6.17_PATRA_KORENEVA 20.6.17_PATRA_KAROUSOS 20.6.17_PATRA_KARALIS 20.6.17_PATRA_KARAGIANNI 20.6.17_PATRA_GOUSIN 20.6.17_PATRA_GIANNOPOULOU 20.6.17_PATRA_DAMOURA 20.6.17_PATRA_CHALKIADAKI

Basket_Play Off_Σε πορεία ανόδου

Εξαιρετικά μεγάλη επιτυχία για την ομάδα μπάσκετ των ανδρών μας, καθώς πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Τυφώνα με σκορ 58-65 στο πλαίσιο της σειράς των Play Off της Β’ ΕΣΚΑ που οδηγούν στην άνοδο.

Αν και η ομάδα του Ηρακλείου είχε το πλεονέκτημα έδρας, βρήκε μπροστά της μια μαχητική και ψυχωμένη ομάδα που κατέβηκε στο παρκέ με μοναδικό σκοπό τη νίκη.

Το σκορ μεταξύ των δύο ομάδων έγινε 2-1 υπέρ του Τυφώνα και πλέον το «ραντεβού» τους μετατίθεται στο Ζηρίνειο, την Παρασκευή 19 Μαΐου 2017, στις 21.30 για να κάνουμε το 2-2 και να έρθουμε πιο κοντά στην άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ.

Β΄ΦΑΣΗ PLAY OFFS

Η ανδρική ομάδα του συλλόγου μας, πέρασε νικηφόρα την Α΄φάση των play offs του ομίλου, επικρατώντας 2 – 1 επί της Ολυμπιάδας Παπάγου.

Ο σύλλογος καλεί τους φιλάθλους της πόλης μας να στηρίξουν με την παρουσία τους την ομάδα τόσο στους εντός, όσο και στους εκτός έδρας αγώνες, στην Β’ φάση της διοργάνωσης.

Επόμενη αναμέτρηση απέναντι στον Α.Σ. Τυφών την Δευτέρα 15/5/2017, 21:30

Κλειστό γυμναστήριο Ν. Ηρακλείου, Ζεφύρου 21 & Θησέως 9

Αποτελέσματα Α’ Φάσης

Χρυσές σφαίρες

Δύο χρυσοί Πανελληνιονίκες στη σκοποβολή στο Γυμναστικό Σύλλογο Κηφισιάς. Κατά τους Πανελλήνιους αγώνες αεροβόλων όπλων που έγιναν στο σκοπευτήριο του Βύρωνα την1 και 2 Απριλίου 2017 Ο σκοπευτής του Γυμναστικού Συλλόγου Κηφισιάς ΔΡΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ για Τέταρτη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε το χρυσό Μετάλλιο στο αεροβόλο τυφέκιο Εφήβων. Επίσης η πρωταθλήτρια σκοποβολής του Συλλόγου μας ΒΑΡΣΟΥ ΝΙΚΗ κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στο αεροβόλο τυφέκιο Γυναικών. Δύο αργυρά ομαδικά μετάλλια κατέκτησε ο Γυμναστικός Σύλλογος Κηφισιάς στο αεροβόλο τυφέκιο Γυναικών με τις σκοπεύτριες ΒΑΡΣΟΥ Νίκη , ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Φανή- Βασιλική και ΒΑΡΣΟΥ Σοφία και στο αεροβόλο Τυφέκιο Εφήβων με τους σκοπευτές ΔΡΑΚΟ Μιχάλη , ΚΑΛΑΤΖΗ Ιωάννη και ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Κλέων. Στο αεροβόλο πιστόλι Εφήβων μετά από ένα συγκλονιστικό τελικό ο σκοπευτής ΜΟΥΣΤΟΣ Κωνσταντίνος κατέκτησε την Τέταρτη Πανελλήνια νίκη. Στο πιστόλι Εφήβων ο Σύλλογος κατέκτησε την Τέταρτη πανελλήνια ομαδική νίκη με τους ΜΟΥΣΤΟ Κωνσταντίνο, ΣΚΟΥΡΗ Αλέξανδρο και ΚΟΥΤΣΟΥΜΑΡΗ Δημήτριο. Στο αεροβόλο πιστόλι Γυναικών καταλάβαμε την Έβδομη Πανελλήνια νίκη με τις σκοπεύτριες ΣΕΧΗ Ευφροσύνη , ΣΠΑΝΟΥ Αικατερίνη και ΛΟΥΤΖΗ Βασιλική. Στο αεροβόλο Πιστόλι Ανδρών ο Σύλλογος κατέκτησε την όγδοη Πανελλήνια θέση με τους σκοπευτές ΚΑΛΟΠΗΤΑ Παναγιώτη, ΓΚΜΑΧ Μάρκο και ΚΑΛΑΤΖΗ Κωνσταντίνο.

Θερμά συγχαρητήρια στις αθλήτριες τους αθλητές και στην προπονήτριά τους.

Skopovoli_0604_6 Skopovoli_0604_5 Skopovoli_0604_4 Skopovoli_0604_3 Skopovoli_0604_2 Skopovoli_0604_1

Νέα επιτυχία στη σκοποβολή

Νέο ατομικό ρεκόρ και χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η σκοπεύτρια του Γυμναστικού Συλλόγου Κηφισιάς Νίκη ΒΑΡΣΟΥ, στο αεροβόλο τυφέκιο Γυναικών , στους αγώνες σκοποβολής Α κατηγορίας , που διοργάνωσε ο σκοπευτικός όμιλος Λακεδαιμονίων ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ στη Σπάρτη . Στους ίδιους αγώνες το χάλκινο μετάλλιο στο αεροβόλο πιστόλι γυναικών κατέκτησε η επίσης σκοπεύτρια του Γ.Σ.Κ Αικατερίνη Σπανού.

Θερμά συγχαρητήρια και στις δύο σκοπεύτριες του Συλλόγου μας.

skpovoli_2703_16

Απόλυτα επιτυχείς οι σκοπευτικοί αγώνες του Γυμναστικού Συλλόγου Κηφισιάς

Το Σάββατο 18/3/2017 και την Κυριακή 19/3/2017 ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ οργάνωσε στο σκοπευτήριο του Βύρωνα σκοπευτικούς Διασυλλογικούς αγώνες Α΄ κατηγορίας.
Κατά γενική ομολογία, σκοπευτών και παραγόντων, οι αγώνες σημείωσαν απόλυτη επιτυχία τόσο από οργανωτικής πλευράς όσο και από απόψεως συμμετοχής σκοπευτών και σκοπευτριών.
Συμμετείχαν Δέκα οκτώ σύλλογοι με εκατόν σαράντα αθλητές και αθλήτριες.
Ο Γυμναστικός Σύλλογος αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει όλους τους αθλητές και αθλήτριες για τη συμμετοχή τους στους αγώνες.
Επίσης ευχαριστεί τον Γενικό Γραμματέα της ΣΚ.Ο.Ε κ Μοδέ Ανδρέα ,την υπάλληλο της ΣΚ.Ο.Ε κ Ασπασία Παπαπαναγιώτου και την κ Πανοπούλου Ζωή για την συμπαράσταση και πολύτιμη βοήθειά τους.
Ο Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ κατέκτησε Επτά μετάλλια , Δύο χρυσά , Τρία αργυρά και Δύο χάλκινα.

Τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

Αεροβόλο τυφέκιο Ανδρών
1ος ΒΕΡΤΟΥΔΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του Παγκρήτιου
2ος ΔΗΜΟΥ Αντώνιος της Σ.Λ.ΖΕΥΣ
3ος ΧΑΤΧΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Σ.Ο.ΕΛ

Αεροβόλο τυφέκιο Γυναικών
1η ΒΑΡΣΟΥ ΝΙΚΗ του Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
2η ΜΠΕΝΕΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ του ΕΘΝΙΚΟΥ και ΕΛ.ΑΣ
3η ΓΙΑΓΛΟΓΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Α.Ο.Π.Α

Αεροβόλο τυφέκιο Εφήβων
1ος ΔΡΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
2ος ΜΠΑΚΡΙΣΙΩΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Σ.Ο.ΕΛ
3ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Σ,Λ. ΖΕΥΣ

Αεροβόλο τυφέκιο Νεανίδων
1η ΜΑΚΡΑΚΗ ΜΑΡΟΥΣΑ Σ.Λ.ΖΕΥΣ1ος
2η ΚΟΣΣΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ Σ.Λ.ΖΕΥΣ
3η ΠΑΠΟΥΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ Σ.Λ.ΖΕΥΣ

Αεροβόλο τυφέκιο Παίδων Α
1ος ΜΑΚΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ Σ.Λ.ΖΕΥΣ
2ος ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
3ος ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Π.Α.Ο

Αεροβόλο τυφέκιο Παίδων Β
1ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
2η ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
3η ΔΡΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Αεροβόλο πιστόλι Ανδρών
1οςΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Λ.ΖΕΥΣ
2ος ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ – ΕΛ-ΑΣ
3ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ Σ.Λ.ΖΕΥΣ

Αεροβόλο πιστόλι Γυναικών
1η ΜΙΧΑΛΑΚΟΥΝ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Σ.Ο.ΕΛ
2η ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΚ.Ο.ΛΑΜ
3η ΔΟΥΚΑ ΑΘΗΝΑ Σ.Ο.ΕΛ

Αεροβόλο πιστόλι Εφήβων
1ος ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
2ος ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΗΣ Π.Α.Ο
3ος ΚΑΝΙΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π.Α.Ο

Αεροβόλο πιστόλι Νεανίδων
1η ΡΩΣΣΗ ΠΛΟΥΜΙΣΤΗ Σ.Λ.ΖΕΥΣ
2η ΣΑΜΠΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Σ.Λ.ΖΕΥΣ

Οι ομαδικές κατατάξεις έχουν ως εξής:

Αεροβόλο πιστόλι Ανδρών
1ος Σ.Λ.ΖΕΥΣ
2ος Π.Α.Ο
3ος Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Αεροβόλο πιστόλι Γυναικών
1ος Π.Α.Ο
2ος Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3ος ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ

Αεροβόλο πιστόλι Εφήβων
1ος ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
2ος Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3ος Σ.Λ.ΖΕΥΣ

Αεροβόλο τυφέκιο Παίδων Β
1ος ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ
2ος Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3ος Σ.Λ. ΖΕΥΣ

skpovoli_270315 skpovoli_270314 skpovoli_2703_13 skpovoli_2703_12 skpovoli_2703_11 skpovoli_2703_10 skpovoli_2703_9 skpovoli_2703_8 skpovoli_2703_7 skpovoli_2703_6 skpovoli_2703_5 skpovoli_2703_4 skpovoli_2703_3 skpovoli_2703_2 skpovoli_2703_1

1 2 3 9
Τα νεα σε κατηγορίες